Ресурси відкритого доступу (Open Access), посилання яких розміщені на цьому сайті, є загальнодоступними і дозволяється їх вільне використання, поширення та відтворення з науковою чи навчальною метою на будь-якому носії за умови, якщо оригінальний твір правильно цитується.

Ресурси у вільному доступі


В

Вестник Башкирского университета

Детальнiше

 Науковий журнал відкритого доступу, який заснований у 1996 році. У ньому публікуються результати досліджень із природничих та гуманітарних наук на російській та англійській мовах. Тематика: математика, фізика, хімія, біологія, екологія, географія, філологія, мистецтвознавство, філософія, соціологія, культурологія, правознавство, політологія, педагогіка, психологія, історія.

Вестник Омского педагогического университета

Детальнiше

 Науковий журнал, який тематично покриває наступні галузі: машинобудування, менеджмент, обчислювана техніка, інформатика, агропромислова інженерія.

Доступ: вільно в мережі інтернет.

Вестник Омского университета

Детальнiше

 Науковий журнал, який складається із наступних розділів:
- природничі науки з підрозділами (математика, фізика, хімія)
- гуманітарні науки з підрозділами (філософія, історія, економіка, філологія, юридичні науки тощо)
- персоналії
- наукове життя
- рецензії.

Доступ: вільно в мережі інтернет.

Вестник Оренбургского государственного университета

Детальнiше

 Науковий журнал представлений за наступними тематичними категоріями:
- архітектура
- біологічні науки
- гуманітарні науки
- природознавчі науки
- історичні науки
- педагогічні науки
- соціологічні науки
- технічні науки
- фізико-математичні науки
- філологічні науки
- філософські науки
- хімічні науки
- економічні науки
- юридичні науки.

Доступ: вільно в мережі інтернет.

Вестник Пятигорского государственного лингвистического университета

Детальнiше

Науковий журнал П'ятигорського державного лінгвістичного університету, який представляє теоретичні та прикладні проблеми соціально-гуманітарних наук: філології, лінгвістики, літературознавства, психології, педагогіки, філософії, культурології, політології, соціології, геополітики, економічних наук, проблем управління, теорії організації, російської та світової історії, юридичних наук.

Доступ: вільно в мережі інтернет.

Вестник Санкт-Петербургского университета. Серия "Менеджмент"

Детальнiше

 Ця серія наукового журналу видається  у Вищій школі менеджменту Санкт-Петербурзького університету з 2002 року. Журнал розрахований на аудиторію науових співробтників, викладачів, аспірантів та студентів економічних спеціальностей і представлений наступними рубриками:
- загальний та стратегіний менеджемент
- маркетинг
- дослідження/аналіз сучасників ринків
- етика бізнесу
- управління персоналом
- фінансовий менеджмент
- державне та муніципальне управління
- проблеми освіти
- класика теорії менеджменту (переклади класичних статей по менеджменту із іноземних журналів, таких як Harvard Business Review, Strategic Management Journal та ін.)

Доступ: вільно в мережі інтернет.

Вестник Томского государственного педагогического университета

Детальнiше

Це науковий електронний журнал Томського державного педагогічного університету, в якому публікуються наукові матеріали з наступних напрямків:
- природничі науки
- гуманітарні науки
- соціально-економічні та суспільні науки.

Доступ: вільно в мережі інтернет.

Вестник Удмуртского университета

Детальнiше

Це періодичне видання  представляє наукові досягнення вчених Удмуртського державного унверситету з наступним академічних напрямків:
- "Математика. Механіка. Комп"ютерні науки"
- "Фізика. Хімія"
- "Біологія. Науки про Землю"
- "Історія та філологія"
- "Економіка та право"
- "Філософія. Психологія. Педагогіка".

Доступ: вільно в мережі інтернет.

Вестник Челябинского государственного университета

Детальнiше

Тематичне покриття наукового електронного журналу: філософія, соціологія, культурологія, філологія, мистецтвознавство, історія, економіка, право, фізика.

Доступ: вільно в мережі інтернет.


Ж

Журнальный зал

Детальнiше

Некомерційний літературний інтернет-проект, який представляє діяльність російських літературно-художніх та гуманітарних журналів (більше 30). Серед них: Вестник Европы, Иностранная литература, Вопросы литературы, Логос та ін.

Доступ: вільно в мережі інтернет.


И

ИНИОН

Детальнiше

Бібліографічні бази із соціальних та гуманітарних наук Інституту наукової інформації суспільних наук (ІНІСН). Наповнення: 3,5 млн. записів з економіки, демографії, філософії, соціології, історії, археології, етнології, мовознавства, літературознавства, релігієзнавства, держави і права, гендерних студій -  із книжок та журналів (статті), збірників, з посиланням на повні тексти джерел Наукової електронної бібліотеки.

Доступ: вільно в мережі інтернет.


Н

Наукова періодика України

Детальнiше

Портал наукової періодики Національної бібліотеки України ім. В.І. Вернадського НАН України представляє журнали відкритого доступу та збірники наукових праць, виданих в Україні, в основному, за 3 останні роки, але є і з глибоким архівом (від першого числа). Представлено більше 1762 назв видань (станом на 19.09.2012). рнет.
Доступ: вільно в мережі інтернет


С

Соционет

Детальнiше

Відкритий архів з психології, неврології, біології, лінгвістики, філософії та медицини, антропології та комп’ютерних наук.
Доступ: вільно в мережі інтернет


B

Bildindex der Kunst und Architektur

Детальнiше

База із мистецтва та архітектури, створена Німецьким документаційним центром з історії мистецтва – Фотоархівом у Марбурзі (Deutsches Dokumentationszentrum für Kunstgeschichte - Bildarchiv Foto Marburg). Містить понад 2 млн. описаних фотографій та малюнків.   

Доступ: вільно в мережі інтернет.

Bioline International

Детальнiше

Неприбуткова електронно-видавнича послуга, що забезпечує вільний доступ до якісних дослідницьких журналів, які видаються в країнах, що розвиваються. Крім рецензованих журналів, виданих у Бразилії, Кубі, Індії, Індонезії, Кенії, Південній Африці, Уганді, Зімбабве та інших країнах, Bioline International надає унікальну послугу, генеруючи біонаукову інформацію цих країн для міжнародної спільноти дослідників. Журнали та статті індексуються в EBSCO Open Access Journals, DOAJ,  HINARI, Open J-Gate, PubMed.

Доступ: вільно в мережі інтернет.


C

Cogprints

Детальнiше

Вікритий архів з психології, неврології, біології, лінгвістики, філософії та медицини, антропології та комп’ютерних наук.

Доступ: вільно в мережі інтернет.


D

DANS (Data Archiving and Networked Services)

Детальнiше

DANS – електронний архів та сервісна організація з архівування даних та мережних послуг. Архів об’єднує колекції з мистецта, гуманітарних і соціальних наук, охорони здоров'я та ін.
DANS створена інститутом Нідерландської Королівської академії мистецтв і наук, підтримується Урядом Нідерландів (KNAW) та Організацією з наукових досліджень (NOW).

Доступ: вільно в мережі інтернет.

Diasporiana

Детальнiше

Електронна бібліотека “Diasporiana” є проектом із збереження інтелектуальної спадщини української еміграції, який формує колекцію, спрямовану на поширення знань про українську еміграцію та її досягнення. Ресурс дає доступ до наукової літератури в галузі суспільних і гуманітарних дисциплін. Однією із цілей проекту є забезпечення рівної можливості безкоштовного доступу користувачів до надбань української еміграції за допомогою глобальної мережі Інтернет.

Доступ: вільно в мережі інтернет.

Directory of Mathematics Preprint and e-Print Servers

Детальнiше

Каталог посилань на архіви препринтів та електронних публікацій з математики та суміжних наук. Цей каталог надає математикам інструмент для пошуку будь-якого з архівних серверів, для того, щоб переглянути статті, опубліковані на них, і у багатьох випадках - щоб отримати можливість публікувати власні статті в цих архівах.

Доступ: вільно в мережі інтернет.

DissOnline

Детальнiше

Інформаційна система та електронний архів академічних праць, створений та підтримується Національною бібліотекою Німеччини. Архів містить понад 80 000 дисертацій і докторських робіт, захищених у Німеччині.

Доступ: вільно в мережі інтернет.

DOAB – Directory of Open Access Books

Детальнiше

 Даний ресурс дає доступ до метаданих та повних текстів книг академічних видавництв у відкритому доступі в мережі Інтернет. Сервіс дає можливість здійснювати пошук книг за наступними параметрами: назва книги, автор, ключові слова, анотації до книг, видавець, ISSN/ISBN книги чи за всіма перерахованими елементами. Переглядати зміст сервісу можна за назвами в алфавітному порядку, за предметними рубриками та за видавцем (напр. Academia Press, University of Michigan Press, Springer Science – Business Media тощо).

 

Тематичне покриття ресурсу:

 • Сільське господарство та харчова наука
 • Мистецтво та архітектура
 • Біологія та Науки про життя (біологія, медицина, антропологія, соціологія)
 • Бізнес та економіка
 • Науки про Землю та навколишнє середовище
 • Науки про здоров’я
 • Історія та археологія
 • Мовознавство та літературознавство
 • Правові та політичні науки
 • Математика та статистика
 • Філософія та релігієзнавство
 • Фізика та астрономія
 • Наукознавство
 • Соціальні науки
 • Технічні науки та інженерія
 • Хімія

Доступ: вільно в мережі інтернет.

DOAJ (Directory of Open Access Journals)

Детальнiше

Каталог наукових журналів відкритого доступу. Сервіс надає доступ до повнотекстових рецензованих наукових та академічних журналів з усіх галузей знань та різними мовами. Станом на 29 липня  2010 р. каталог містить  5222 назви журналів, з них 2171 журнал надає сервіс пошуку на рівні статті, на сьогоднішній день це 428 356 статей.

Доступ: вільно в мережі інтернет.


E

EBSCO GreenFILE

Детальнiше

База даних екологічної інформації. Цей ресурс пропонує унікальний погляд на позитивні та негативні способи впливу людей на навколишнє середовище. Багатопрофільна за своєю природою, GreenFILE спирається на зв'язок між навколишнім середовищем і різними дисциплінами, такими, як сільське господарство, освіта, право, охорона здоров'я і техніка. Тематичне спрямування:  глобальні зміни клімату, зелене будівництво, забруднення навколишнього середовища, сталий розвиток сільського господарства, поновлювані джерела енергії, утилізація відходів та багато іншого. База даних містить понад 538 000 бібліографічних записів та надає відкритий доступ до повних текстів 5 800 з них.

Доступ: вільно в мережі інтернет.

EZB (Elektronische Zeitschriftenbibliothek)

Детальнiше

Бібліотека електронних журналів пропонує швидкий, структурований та уніфікований доступ до повних текстів наукових журналів. EZB містить 50 032 назв, у тому числі 6 592 оригінальних електронних журналів, з усіх галузей знань. 25 521 журналів знаходяться у вільному доступі.  
EZB – кооперативний сервіс 557 бібліотек з Німеччини, підтримується університетською бібліотекою м. Регенсбург.

Доступ: вільно в мережі інтернет.

eLibrary . Ru

Детальнiше

Наукова електронна бібліотека eLibrary.Ru – найбільша в Росії колекція електронних журналів та баз даних з усіх галузей наук. Містить близько 7 000 міжнародних та біля 300 російських наукових електронних журналів, SCI та Російський індекс наукового цитування. Значна кількість ресурсів знаходиться у відкритому доступі (близько 1 000 журналів).       

Доступ: вільно в мережі інтернет.

E-LIS (E-Prints in Llibrary and Information Science)

Детальнiше

Міжнародний відкритий репозитарій матеріалів з бібліотечної справи та інформаційних наук. Містить близько 10 000 документів.  Архів підтримується добровольцями.  

Доступ: вільно в мережі інтернет.

Europeana

Детальнiше

Europeana.eu –  європейська цифрова бібліотека, проект, що має на меті показати європейську культурну спадщину і вже зараз нараховує понад 15 мільйонів цифрових об'єктів:

 

 • зображення - картини, малюнки, карти, фотографії і зображення музейних предметів;
 • тексти - книжки, газети, листи, щоденники та архіви;
 • файли звукозапису;
 • відеофільми, кінохроніка і телебачення.

 

Партнерами бібліотеки є музеї та галереї, архіви, бібліотеки, серед них - Rijksmuseum в Амстердамі, Британська бібліотека в Лондоні і Лувр у Парижі. 

Доступ: вільно в мережі інтернет.


F

Free Electronic Mathematics Journals

Детальнiше

Сайт містить посилання на електронні журнали з математики відомих університетських видавництв і професійних товариств. Підтримується університетом Берклі.     

Доступ: вільно в мережі інтернет.


G

Gallica

Детальнiше

Од на з найбільших електронних бібліотек світу (з 2007 року збільшується на 100 000 назв у рік), її основу складають фонди Національної бібліотеки Франції.

Багато вільних творів, переважно французькою, можна завантажити у форматі PDF.

Доступ: вільно в мережі інтернет.

Globethics net

Детальнiше

The Globethics.net Libraries є інформаційним ресурсом з питань етики та суміжних дисциплін, який надає доступ до більше ніж 1 млн. повнотекстових документів.
Ресурс дозволяє шукати в більше ніж 320 наукових журналах та надає доступ до 17 спеціальних колекцій книг, наукових публікацій, довідкової літератури тощо.
Користування ресурсом вимагає нескладної короткої реєстрації.   

Доступ: вільно в мережі інтернет.

Google books

Детальнiше

Проект з оцифрування книг від Google. Через цей сервіс доступний повнотекстовий пошук в книгах, оцифрованих Google та партнерами проекту Google books - провідними бібліотеками світу. Бібліотека Google  містить понад 15 млн. книг, доступних у повних текстах або представлених для перегляду лише декількома сторінками для ознайомлення (у такому випадку надається інформація про те, де книгу можна придбати чи в якій найближчій до Вас бібліотеці взяти).    

Доступ: вільно в мережі інтернет.


 

H

HighWire Press

Детальнiше

Доступ до ресурсів видавничої платформи HighWire Press - підрозділу бібліотеки Стенфордського університету. 1 334 журналів, 6 375 353 анотацій рецензованих статей, з них 1 990 414 у вільному інтернет- доступі в повних текстах. Тематика: біологічні та гуманітарні науки, медичні та фізичні науки, соціальні науки та технології.    

Доступ: вільно в мережі інтернет.


I

Index Translationum - World Bibliography of Translation

Детальнiше

Бібліографічна база даних перекладів із всього світу, містить близько 2 млн. записів книжок 250 000 авторів з більш ніж 100 країн. Index Translationum - покажчик перекладів, який у 1932 році заснував Інститут з інтелектуального співробітництва Ліги Націй (до структури якого входить ЮНЕСКО).      

Доступ: вільно в мережі інтернет.

Internet Public Library

Детальнiше

Сервісний центр публічних послуг та навчальне середовище, підтримується Drexel University's College of Information Science & Technology. 

В IPL представлені різноманітні ресурси (наукові видання, художня література, публіцистика, довідкові  видання, інтернет-ресурси, каталоги, газети, журнали та ін.). Наукові ресурси та журнали організовані за предметними колекціями, газети – за країнами.

На даний момент сайт більше не оновлюється, але ви можете вільно користуватись сайтом.

 

Доступ: вільно в мережі інтернет.

IREON

Детальнiше

Фа ховий портал з міжнародних відносин та суміжних наук, створений у Німеччині. Поєднує можливості пошуку наукової літератури в бібліографічних базах даних World Affairs Online, PAIS, Бібліотека Friedrich-Ebert-Stiftung, WPSA, WAO-Угоди, Online Contents IBLK з частковим доступом до повних текстів через посилання на них.

 

Тематика:

 • Закордонна політика та політика безпеки
 • Питання міжнародного економічного співробітництва та політики розвитку
 • Європейська політика та трансатлантичні питання
 • Регіональні дослідження та студії країнознавства
 • Зовнішня культурна політика
 • Клімат, навколишнє середовище та енергія

Доступ: вільно в мережі інтернет.


J

Journals for Free

Детальнiше

 Journals for Free - портал журналів відкритого доступу з понад 7000+ назв академічних журналів! Пошук можна здійснювати за категоріями, мовою, чи присутністю в базах даних.

 

 Тематичний спектр порталу:

 

 • Науки про здоров’я;
 • Біологія та науки про життя;
 • Сільське господарство;
 • Науки про харчування;
 • Технології та інженерія;
 • Математика та статистика;
 • Науки про Землю;
 • Правознавство та політичні науки;
 • Бізнес та економічні науки;
 • Соціальні науки;
 • Біхевіоральні науки;
 • Освіта;
 • Мовознавство та літературознавство;
 • Історія та археологія;
 • Науки про навколишнє середовище;
 • Фізика та астрономія;
 • Філософія та релігія;
 • Комунікація та інформація;
 • Мистецтво та архітектура;
 • Загальні та мультидисциплінарні науки.

 

Доступ: вільно в мережі інтернет.


L

LitDok Ostmitteleuropa

Детальнiше

Бібліографічна база з історії Центрально-Східної Європи. Містить записи із монографій, журнальної літератури та колективних робіт (понад 600 000 записів). Бібліографія створена Гердер-Інститутом (Herder-Institute), Центром історичних досліджень Центральної та Східної Європи в Марбурзі.   

 

Доступ: вільно в мережі інтернет.


O

OAIster

Детальнiше

ОАIster - зведений каталог мільйонів записів, що полегшує вільний доступ до цифрових ресурсів. OAIster «збирає» описову інформацію (метадані) з колекції відкритого доступу по всьому світу, використовуючи OAI-PMH (the Open Archives Initiative Protocol for Metadata Harvesting). Сьогодні OAIster містить більше 25 мільйонів записів, представляючи цифрові ресурси більш ніж 1157 учасників.

Доступ: вільно в мережі інтернет  .

OAPEN (Open Access Publishing in European Networks)

Детальнiше

Мі жнародний проект відкритого доступу до монографій в галузі гумантарних та соціальних наук. Повні тексти в pdf форматі.

 

Бібліотека OAPEN  містить колекції:

 

 • Соціальні науки та технології 
 • Гуманітарні науки 
 • Економіка, фінанси, бізнес та менеджмент 
 • Мистецтво 
 • Право 
 • Література та літературознавчі студії 
 • Мовні студії 
 • Науки про землю,  географія, навколишнє середовище 

 


OAPEN містить монографії  англійською , німецькою , італійською мовою , тощо.

 

Доступ: вільний у мережі інтернет.


P

Persée

Детальнiше

Портал, на якому представлено колекцію французьких журналів в галузі гуманітарних та соціальних наук. Колекція містить повні тексти близько 90 тисяч статей та близько 14 тисяч аудіо-файлів (версій) статей з 72 найменувань періодичних видань, що охоплюють наступні дисципліни: філософія, антропологія, археологія, мистецтво, економіка, географія, історія, інформація, комунікації в галузі науки, юриспруденція, лінгвістика, література, політологія, психологія, соціологія. Архів деяких матеріалів, таких, як Bibliothèque de l'École des chartes.  

Доступ: вільний у мережі інтернет.

Perseus Digital Library

Детальнiше

Найбільша онлайнова база даних латинських та грецьких текстів і археологічних знахідок. Цифрова колекція містить 6.5 млн. грецьких 4 млн. латинських текстів; понад 64 тис. зображень та 3-D презентацій.  

Доступ: вільний у мережі інтернет.


R

Research in Germany

Детальнiше

  Електронний журнал висвітлює актуальні новини про компанії та ринки в Україні, а також інформацію про ділові події. У ньому публікуються статті з питань економіки, фінансів та політики.

Доступ: вільний у мережі інтернет.

 


S

Science . gov

Детальнiше

 Портал, що  надає доступ до урядової інформації та результатів наукових досліджень федеральних інституцій та 14федеральних агенцій США. Science.gov забезпечує пошук у 43 наукових базах даних і 200 мільйонах сторінок за допомогою тільки одного запиту. 

Доступ: вільний у мережі інтернет.

ScienceDirect

Детальнiше

 Бібліографічно-реферативна та повнотекстова база наукового видавництва Elsevir, яка надає доступ до понад 11,5 млн. статей з 2 500 журналів та 11 000 книг.
Тематика: фізичні науки і техніка, сільське господарство і біологічні науки, охорона здоров’я та медицина, гуманітарні та суспільні науки та економіка. 
У вільному доступі бібліографічно-реферативні складова бази.

Доступ: вільний у мережі інтернет.

Scopus

Детальнiше

  Scopus — бібліографічна і реферативна база даних та інструмент для відстеження цитованості статей, опублікованих у наукових виданнях. Є однією зі складових інтегрованого науково-інформаційного середовища SciVerse. Індексує 18000 назв наукових видань з технічних, медичних та гуманітарних наук 5000 видавців. База даних індексує наукові журнали, матеріали конференцій та серіальні книжкові видання. Розробником та власником SciVerse Scopus є видавнича корпорація Elsevier. База даних доступна на умовах передплати через веб-інтерфейс. Пошуковий апарат Scopus інтегрований з пошуковою системою Scirus для пошуку веб-сторінок та патентною базою даних.

Доступ: вільний у мережі інтернет.

SPN (Social Psychology Network)

Детальнiше

 Соціальна та навчальна мережа з психології. SPN включає більш 3500 Посилань для пошуку. На її сторінках розташовано більше 18 000 посилань на ресурси, пов'язані з психологією. Тут знайдете інформацію про організації, академічні установи, публікації, особистості (Directory of Professional Profiles), навчальні курси, програмне забезпечення, онлайн-дослідження та ін. веб-ресурси. 

Доступ: вільний у мережі інтернет.


T

Library and Archives Canada 

Детальнiше

 Через портал «Дисертації Канади» доступні тези та повні тексти дисертацій, а також можливий повнотекстовий пошук в них. Станом на 2008 охоплено близько 300 тисяч дисертацій на мікроформах (бібліографічні записи внесені в AMICUS – національний онлайновий каталог), з  них близько 50 тисяч доступні в електронному вигляді онлайн. 

Доступ: вільний у мережі інтернет.

Trove

Детальнiше

Trove - відкритий проект Національної бібліотеки Австралії, який поєднує в собі різноманітні матеріали (книги, журнали, малюнки, світлини, газети, музику, відео, мапи, щоденники тощо) про Австралію і австралійців. Містить понад 239 000 000 австралійських та інших онлайнових ресурсів.

Доступ: вільний у мережі інтернет.


U

UNdata - система доступу до баз даних ООН

Детальнiше

UNdata об’єднує основні бази даних Організації Об'єднаних Націй, тут через єдину точку досяжні 32 бази. UNdata пропонує корисні сервіси, такі як профайли країн, розширений пошук та словники.

 

Система UNdata містить бази даних, таблиці та глосарії, які вміщують більше 60 мільйонів записів, охоплюють широке коло тем, зокрема сільське господарство, освіту, зайнятість, енергетику, навколишнє середовище, охорону здоров'я, ВІЛ/СНІД, злочинність, Human Development, промисловість, інформаційні та комунікаційні технології, National Accounts, населення/біженці, туризм, торгівлю, а також Millennium Development Goals indicator.

 

Доступ: вільний у мережі інтернет.

Ukraine-Analyse

Детальнiше

Ukraine-Analyse - портал, який надає доступ до експертних оцінок поточних політичних, економічних, соціальних та культурних подій в Україні. Нас торінках порталу можна знайти наукові дослідження в галузі політики, економіки та суспільствознавства. Авторами матеріалів є вчені та міжнародні експерти. 

Доступ: вільний у мережі інтернет.


V

Vascoda

Детальнiше

Інтернет-портал наукової та навчальної інформації, що веде до численних ресурсів академічних бібліотек та інформаційних установ національного значення в Німеччині. Пропонується  доступ до журнальних статей, книг та інших ресурсів - високоякісної наукової інформації з джерел, які, зазвичай, не піддаються пошуку у відомих пошукових системах. Крім того, докладні описи колекції (Gateways) дають інформацію про тематичні ресурси (портали), які беруть участь у цьому проекті, і джерела, які є їх частиною.

 

Пошук містить бібліотечні каталоги, тематичні спеціальні бази даних, а також списки і бюлетені Vascoda-партнерів.

 

Доступ: вільний у мережі інтернет.


W

World Bank Databases

Детальнiше

Бази даних Світового банку у вільному доступі:  World Development Indicators (WDI), Global Development Finance (GDF), Africa Development Indicators (ADI), Global Economic Monitor (GEM) та багатьох інших, раніше доступних лише за передплатою.

Доступ надається до основних даних за 331 показником за країною, темою та галуззю, з 1960 р., є можливість завантажувати дані в Excel, CDS, XML та інших форматах.

Теми: сільське господарство та розвиток сільських районів; інфраструктура; підвищення ефективності зовнішньої допомоги; працевлаштування та соціальний захист населення; економічна політика і зовнішня заборгованість; освіта; приватний сектор; енергетика та ін. галузі господарства; державний сектор; навколишнє середовище; наука і технології; фінансовий сектор; соціальний розвиток; охорона здоров'я; містобудування.

Доступ: вільний у мережі інтернет.

World Digital Library

Детальнiше

Світова цифрова бібліотека, яка  через мережу Інтернет надає безкоштовний доступ до великої кількості матеріалів, що репрезентують культури різних країн світу на шести мовах. WDL дозволяє знаходити, вивчати і насолоджуватися скарбами світової культурної спадщини на одному сайті. Це рукописи, карти, рідкісні книги, музичні партитури, записи, фільми, знімки, фотографії і архітектурні креслення.

WDL була розроблена групою фахівців Бібліотеки Конгресу США, за участю установ-партнерів у багатьох країнах; підтримки Організації Об'єднаних Націй з освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) та фінансової підтримки з боку ряду компаній і приватних фондів.

Доступ: вільний у мережі інтернет.

World Public Library

Детальнiше

World Public Library є глобальним ресурсом, який дає доступ до класичних творів літератури, періодичних видань, бібліографічної інформації, довідкової  літератури тощо.

За тематикою ресурс включає наступні колекції:  література (пригодницька, класична, драматична, детективна, дитяча, наукова), література  Єлизаветинської епохи, Середньовіччя, Відродження та 21 століття, фольклор, історія, гуманітарні науки,  поезія, політичні науки,   релігієзнавство,  наукова фантастика, біографістика, езотерика.

Ресурс дає доступ до книг відомих світових академічних видавництв, електронних та аудіо-книг, коміксів та періодичних видань. Портал дає можливість завантажувати книги у pdf-форматі.

Доступ: вільний у мережі інтернет.

 

Додаткова інформація