Бібліотека Уманського державного педагогічного університету
    імені Павла Тичини 

    Людям з порушеннями зору
    A+ A-

    Електронний каталог призначений для :

    • відбору документів за заданими критеріями (назвою, автором, шифром);
    • сортування відібраних документів за вказаними критеріями в порядку зростання або зменшення значень;
    • перегляду інформації щодо відібраних документів у вигляді рядків таблиці, каталожних карток та повних бібліографічних описів;
    • збереження описів відібраних документів.

    1. Вхід в програму

    Для входу в програму необхідно знайти на робочому столі ярлик Library

    0000

    В діалоговому вікні в полі ім’я необхідно ввести GOSTJ та скопіювати в поле пароль (зверніть увагу на те, що все слово пишеться великими літерами).

    0000

    2. Відбір документів за ознаками

    Якщо потрібно відібрати документи конкретного автора або знайти документ з певною назвою, відбір здійснюється з табличної форми "Каталог документів" (пункт меню "Форми/Каталог документів") шляхом введення умов вибору.

    0000

    Для цього виберіть пункт меню "Таблиця/Умови вибору..." або натисніть кнопку 0000 на лінійці інструментів.

    0000

    З'явиться діалогова форма "Вибірка" , в якій треба ввести відомі дані про документ. Після того, як відомі дані про документ були введені, натисніть кнопку 0000. Тепер у формі "Каталог документів" будуть встановлені умови вибору.

    0000

    Далі слід натиснути кнопку 0000 і в табличній формі будуть відображені лише ті документи, які задовольняють умови вибору.

    0000

    Якщо визначених у формі “Вибірка” умов достатньо (одночасна вибірка за темами не планується), зручніше натиснути кнопку 0000. При відборі за автором, або за назвою документу в колонці «Умова вибору» необхідно вибрати «починається з» або «містить текст». Якщо серед вибраних документів немає потрібних, перевірте умови вибору. Можливо, десь при вводі даних було допущено помилку. При введенні нових умов вибору часто забувають прибрати попередні. Щоб усунути всі умови вибору і почати спочатку, слід натиснути кнопку 0000. Якщо вибраних документів дуже багато, спробуйте ввести додаткові обмеження.

    2. Пошук теми

    Альтернативою послідовного перегляду каталогу тем з метою знаходження теми є контекстний пошук теми. При контекстному пошукові ви можете відібрати всі теми, назва яких містить вказаний текст. Щоб виконати контекстний пошук, виберіть пункт меню "Каталоги тем/Пошук теми".

    0000

    В цьому випадку відкриється форма "Пошук теми".

    0000

    Введіть текст, який повинен бути знайдений в назві теми, в полі "Контекст" і натисніть кнопку 0000Якщо, наприклад, ввести текст "забруднення", результат пошуку може бути таким:

    0000

    В   списку "Теми:" виводиться перелік тем, які відповідають умовам пошуку. На малюнку це теми "Д233.7" та "Д3.8”, при цьому тема "Д233.7" є активною. В   полі "Шлях в каталозі тем" виводиться повний шлях до активної теми від початку каталогу тем. Щоб зробити активною іншу тему, наведіть на неї курсором миші, натиснувши лівою кнопкою. Якщо тема зустрічається в каталогах кілька разів, відповідно існує і кілька шляхів до теми. За допомогою кнопок 0000 та 0000 можна переглянути відповідно наступний або попередній шлях до вибраної теми.

    Для того щоб перейти до вибраної теми в каталозі тем, натисніть кнопку  0000.

    0000

    3. Відбір документів за кількома темами

    В деяких випадках виникає необхідність переглянути перелік документів, які відносяться одразу до кількох тем. Для цього потрібно спочатку сформувати перелік тем, документи яких необхідно переглянути.

    Щоб додати тему до переліку тем, виберіть цю тему і натисніть кнопку 0000 на лінійці інструментів, або виберіть пункт меню "Тема/Додати тему до переліку". В цьому випадку відкривається форма "Відбір за темами", якщо вона не була відкрита раніше, і вибрана тема додається до переліку. Після цього виберіть наступну тему, яку треба додати до переліку, і повторіть процедуру.

    Якщо ви занесли якусь тему до переліку помилково, її можна звідти вилучити. Для цього виберіть тему в переліку і натисніть кнопку 0000 на лінійці інструментів форми "Відбір за темами". Для того, щоб повністю очистити перелік тем, натисніть кнопку 0000Після того, як перелік тем сформований, він може виглядати так:

    0000

    Для того, щоб переглянути перелік документів, які відносяться одночасно до всіх тем, натисніть кнопку 0000Для того, щоб переглянути перелік документів, які відносяться хоча б до одної теми зі списку, натисніть кнопку 0000Для того, щоб переглянути перелік документів, які відносяться хоча б до одної теми зі списку або будь-якої з її підтем, натисніть кнопку 0000У всіх цих випадках буде відкрита форма "Каталог документів", в якій до списку умов вибору буде додана відповідна умова.

    4. Накопичення результатів відбору

    Результати різних операцій відбору документів можуть бути накопичені в формі "Перелік відібраних". Припустимо, наприклад, треба відібрати документи з назвою "Історія України" та деякі документи щодо Київської Русі. Можна спробувати сформувати такі умови вибору, щоб отримати всі потрібні документи в одному списку у формі "Каталог документів". Але в цьому випадку умови вибору можуть бути дуже складні і у їх формуванні можуть виниктунти значні труднощі.

    В таких ситуаціях доцільно виконати декілька незалежних пошуків і накопичити їх результати. В нашому випадку спочатку можна сформувати умови вибору у формі "Каталог документів", де вказати в умовах вибору, що назва документа повинна співпадати з "Історія України".

    0000

    Ви отримаєте перелік всіх відповідних документів, що зареєстровані в Системі. Після чого потрібно позначити ті документи, які вас цікавлять, і натиснути кнопку 0000 на лінійці інструментів, або вибрати пункт меню “Документ/Додати позначені до відібраних”.

    0000

    Потім потрібно виконати пошук необхідних документів з інформацією щодо Київської Русі, наприклад, за допомогою пошуку через каталог тем. В результаті буде отриманий інший перелік документів у формі "Каталог документів". В ньому знову позначте ті документи, що вам потрібні, і виберіть пункт меню "Документ/Додати позначені до відібраних".

    Для того, щоб переглянути отриманий таким чином перелік документів, треба відкрити форму "Перелік відібраних". Для цього виберіть пункт меню "Форми/Перелік відібраних".

    0000

    Якщо деякі документи треба вилучити з переліку відібраних, позначте їх і натисніть кнопку на лінійці інструментів, або натисніть кнопку Del на клавіатурі, чи виберіть пункт меню "Документ/Вилучити позначені з відібраних".

    Для збереження переліку відібраних документів слід вибрати пункт меню «Документ/ Зберегти список».

    0000

    5. Перегляд змісту документа і копіювання у файл

    Якщо документ має електронну копію, його зміст можна переглянути. Для цього слід позначити документ в табличній формі "Каталог документів" і вибрати пункт меню "Документ/Показати/Зміст". Після цього, в залежності від розширення файлу, система запускає відповідну програму для роботи з цим файлом. 

    Всі відкриті документи після закінчення сеансу роботи з системою знищуються на комп'ютері користувача.

    0000

    УДПУ Бібліотека © 2024

    Контакти
    Вулиця Садова, 2
    Телефон – 8(04744) 4-07-83
    E-mail – [email protected]

    Main Menu