Хочемо ознайомити Вас із короткою біографічною довідкою тих працівників книгозбірні, які віддали сумлінній праці бібліотекаря не один десяток років, жінки, які щоденно вкладають у свою улюблену професію не лише фізичні сили та розум, а й душу, ті, які кожен день поспішають на роботу із неабияким запалом та прагненням підняти престиж бібліотеки та примножити ряди вдячних читачів.

 

 

Невпинно продовжує працювати у бібліотеці сьогодні Халимоник Оксана Іванівна. Понад 50 років життя Оксана Іванівна присвятила бібліотечній справі. Завжди енергійна, ерудована, досвідчена, будь-яка  читацька вимога їй під силу. Народилася 1 березня 1947 року. Закінчила Уманський педагогічний інститут, фізико-математичний факультет в 1969 році. Одразу після закінчення  була прийнята на роботу в бібліотеку Уманського педагогічного інституту, де працює й досі. Оксана Іванівна є укладачем ряду бібліографічних посібників: 

 

Друковані видання професорсько-викладацького складу Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини у фондах Наукової бібліотеки. – Умань, 2015–2020 рр.

За любов до професії бібліотекаря та за високі досягнення у роботі неодноразово нагороджувалась Почесними грамотами. Має посвідчення «Ветеран праці».

Чернега Анна Полікарпівна

Народилася 18 квітня 1952 р. Закінчила Канівське культурно-освітнє училище, бібліотечне відділення. В УДПУ працює з 1984 року і до сьогодні. Перебуває на посаді бібліотекаря 36 років. За період роботи зарекомендувала себе старанним, відповідальним бібліотечним фахівцем. Роботу виконує акуратно та ефективно, уміє зрозуміти суть і задумку керівника.  Скромна, проста у спілкуванні. За відданість бібліотечній справі та за високі досягнення у роботі була нагороджена Почесними грамотами. Має посвідчення «Ветеран праці». Анна Полікарпівнає упорядником цілого ряду бібліографічних посібників:

 

Друковані видання професорсько-викладацького складу Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини у фондах Наукової бібліотеки. – Умань, 2015–2020 рр. 

 

Устименко Валентина Іванівна

 

Народилася 10 лютого 1961 року. В 1976-1979-х роках навчалась в Київському культурно-освітньому училищі, а після його закінчення – в Київському державному інституті культури імені Олександра Корнійчука.

З травня 2005 року і до сьогодні працює в бібліотеці Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини. Прийшла на посаду бібліографа, далі обіймала посаду головного бібліографа, а з 2010 року займає посаду  завідувача відділу комплектування та наукової обробки документів бібліотеки УДПУ імені Павла Тичини. Досвідчений спеціаліст у бібліотечно-бібліографічній галузі. 2010–2020 рр. – це роки повної реорганізації у відділі. Робоче місце кожного працівника відділу комп’ютеризоване.  Всі працівники володіють знаннями ПК. Вже 12 років успішно використовується в роботі відділу автоматизована бібліотечно-інформаційна система (АБІС) «УФД/Бібліотека». На сьогодні відділом освоєні такі функціональні можливості АБІС: ведення статистики комплектування і руху фонду, сумарний та інвентарний  облік книжкового фонду, наукова обробка документів, створення і редагування тематичних каталогів, прив’язка документів до тем, ТТП комплектування. Кількісно збільшується електронний каталог. Разом з введенням до електронного каталогу нових надходжень проводиться  ретроконверсія бібліотечного фонду. Відредаговані карткові каталоги: абетковий і систематичний. Відділом проводиться   науково-дослідницька та науково-методична роботи, зокрема в галузі стандартизації бібліографічного опису та впровадження універсальної десяткової класифікації (УДК)  в роботу бібліотеки УДПУ, готуються вторинно-інформаційні ресурси. Устименко В. І. є ініціатором та укладачем методичних та інструктивних матеріалів, бібліографічних посібників.

 

Усатюк Олена Анатоліївна

 

Народилася 4 листопада 1962 року.Після закінчення Уманської загальноосвітньої  школи №12 у 1979 році навчалась в Уманському педагогічному інституті імені Павла Тичини на факультеті початкового навчання, по закінченню якого з 1983 року влаштувалась працювати у дитячу бібліотеку, а з 1987 року почала виконувати обов’язки бібліотекаря інституцької книгозбірні. У 1997 році з Абраменко Аллою Іванівною облаштували приміщення нового читального залу у новому корпусі (корпус №2),  де пройшли десять років плідної праці.

З 2007 року Усатюк Олена є бібліотекарем читального залу №1 (головний корпус) і займає посаду заступника директора бібліотеки з 01.12.2012 року. Олена Анатоліївна успішно виконує обов’язки працівника читального залу, організовуючи культурно-просвітницьку роботу бібліотеки та влаштовуючи різноманітні масові заходи зі студентською молоддю аби захистити і примножити наш духовний спадок, допомогти у формуванні світогляду та моральних цінностей. 

Неодноразово нагороджувалась почесними грамотами та за багаторічну сумлінну працю в галузі бібліотечної справи, професійну майстерність отримала подяку від ректорату університету.

Кравчук Зоя Миколаївна

Кравчук Зоя Миколаївна народилася 7 вересня 1961 року. З 1978 року навчалась в Уманському педагогічному інституті імені Павла Тичини на факультеті початкового навчання. В 1982 році закінчила навчання та отримала направлення на роботу в бібліотеку нашого ж інституту.

З 1982 по 1991 рік працювала на посаді бібліотекаря відділу обслуговування. З 1992 року займає посаду завідуючого відділом обслуговування читачів бібліотеки. За період виконувала різноманітні громадські доручення: займалася передплатою періодичних видань  серед працівників та студентів інституту; очолювала Клуб книголюбів; була членом санітарної дружини, яка брала участь у місцевих та обласних змаганнях й неодноразово здобувала призові місця.

За багаторічну сумлінну працю нагороджувалась почесними грамотами та преміальними заохоченнями.

 

Брікова Галина Іванівна

 

Брікова Галина Іванівна народилася 14 лютого 1961 року. Після закінчення школи в 1978 році працювала лаборантом кафедри іноземних мов Уманського педагогічного інституту імені Павла Тичини.

В 1978 році поступила в Уманський педагогічний інститут імені Павла Тичини на факультет початкового навчання, після закінчення якого в  1982 році отримала направлення на роботу в бібліотеку нашого інституту.

З 1982 по 1988 рік займала посаду бібліотекаря відділу обслуговування. З 1989 по 2007 рік  - завідуючого відділом комплектування бібліотеки. Завжди енергійна, ерудована, досвідчена, справжній фахівець, роботу виконує акуратно та ефективно, розуміючи суть  поставлених завдань. Також, активна у виконанні громадських доручень: неодноразово працювала в приймальній комісії; була членом санітарної дружини. Галина Іванівна відзначена почесними грамотами та преміальними заохоченнями. З 2009 року виконує обов’язки провідного бібліотекаря відділу обслуговування читачів бібліотеки та очолює профорієнтаційну роботу.

Додаткова інформація